Obsah

Termokamery Testo

Občianske združenie Pre náš dom využíva pri poskytovaní termovíznej dianostiky termokamery od firmy Testo. Svojou kvalitou a spoľahlivosťou predbiehajú mnohé iné kamery dostupné na našom trhu.
__________________________________________________________________________________________

Termokamery od firmy Testo ponúkajú zo skúseností získaných za viac ako 50 rokov v meracej technike najvyššiu mieru kvality: veľmi kvalitná germaniová
optika, najlepšie technológie detektora a optimálne vyladené systémové komponenty zaručujú vynikajúce výsledky meraní v každej aplikácii.

Všetky termokamery Testo sú vyvinuté a vyrobené v Nemecku. V lokalite Titisee sa nachádzajú vedľa oblastí vývoja meracej techniky a konštrukcie tiež laboratória pre výskum základných technológií. Výsledkom sú inovačné prvky a najvyššia kvalita made in Germany. Termografia je už roky nenahraditeľným diagnostickým nástrojom v energetickom poradenstve, pri vyhľadávaní stavebných nedostatkov alebo pri kontrole vykurovacích systémov a inštalácií. Vďaka vynikajúcej teplotnej citlivosti termokamier Testo je možné odhaliť aj tie najmenšie nedostatky a poruchy. 

Termokamery Testo sa s veľmi ostrými a detailnými infračervenými zábermi starajú o väčšiu efektivitu na tému zabezpečenia a inšpekcie budov. V termografickej analýze stavieb a budov pomocou termokamier je jedinečné znázornenie povrchovej vlhkosti priamo na displeji kamery pre rýchlu lokalizáciu plesní v budovách.

Infračervená technológia sa výborne hodí v termografii budov pre rýchlu a jednoduchú vizualizáciu energetických strát pri vykurovaní alebo klimatizácii budov. Termokamery Testo na základe svojho vysokého teplotného rozlíšenia detailne ukážu nedostatočnú izoláciu a tepelné mosty u plášťa budovy. Ideálne sa hodia pre merania a dokumentáciu strát energie pri vonkajších oknách a dverách, žalúziách, výklenkoch pre radiátory, strešných konštrukciách alebo celých plášťov budov. Možno tak vykonať kompletnú diagnostiku a servis pre analýzu efektivity energií a zaujať opatrenia na zlepšenie. S pomocou podrobného energetického poradenstva pri ktorom je analyzovaný celý plášť budovy z hľadiska energetických strát, je možné efektívne zobraziť ďalšie možnosti úspory energií.

Veľké budovy kladú užívateľovi pri termografii zvláštne požiadavky. Priestorové obmedzenia múrmi, ulicami alebo bezpečnostnými zónami susedných objektov môže spôsobiť, že záber meraného objektu jediným snímkou nie je možné. Tu pomôžu termokamery Testo s asistentom panoramatického snímku získať potrebný prehľad a jediným pohľadom upozorniť na možnosti zvýšenia energetického výkonu. Viac snímok plášťa budovy urobených z malej vzdialenosti je možné pomocou asistenta panoramatického snímku spojiť do jedného termosnímku. Tak sa prehľadne rozpoznajú s vysokou vernosťou detailov nerovnomernosti teploty na celej ploche budovy. Energetické poradenstvo je potom jednoduché.

Zdroj: www.testo.sk